Cesarz Jung-Lo Czengtsu po tym jak zobaczył ponad głową V Karmapy "Czarną Koronę", wykonał jej wierną kopię. Dodatkowo, aby nadać jej więcej splendoru, ozdobił ją klejnotowymi ozdobami. Oryginalna, znajdująca się ponad głową Karmapy korona nie posiada żadnych ozdób. Następnie podarował ją V Karmapie, dzięki czemu każdy mógł ją zobaczyć podczas rytuału zwanego ceremonią Czarnej Korony.
Koronę tą nazywa się "Czarną Koroną", w rzeczywistości ma ona granatowy kolor. Ale ze względu na to, że patrząc na nią z daleka, nabiera ona czarnego odcienia, więc stała się znana jako "Czarna Korona".
"Czarna Korona" Karmapów, ma głębokie, symboliczne znaczenie. Jej kształt i ozdoby odpowiadają przebudzonym przymiotom Karmapów.
- Ciemnogranatowy kolor - symbolizuje dharmakaję, „otwartą przestrzeń”, w której wszystko się przejawia. Urzeczywistnienie Przebudzenia jest również niezmienne, niczym przestrzeń; kolor Korony odpowiada właśnie owej podstawowej przestrzeni.
- Złote i klejnotowe ozdoby oznaczają, że ta „przestrzeń” nie jest martwą próżnią, ale wypełniają ją doskonałe właściwości Buddhy.
- Dwa płomienie po bokach - symbolizują, wieloraką aktywność Buddhy, dla dobra czujących istot, oraz bezmierny, bezstronny deszcz mądrości i współczucia – aktywność Buddhów i Bodhisattwów dziesiątego bhumi dla pożytku wszystkich czujących istot. Dziesiąte bhumi ścieżki Bodhisattwy nazywa się „chmurą Dharmy”.
- Skrzyżowana wadżra skr. wiśwa wadżra tyb. dordże gjatram zdobiąca barwami pięciu klejnotów przednią część Korony, symbolizuje pięć kolorów rodzin Buddhy. Cztery odgałęzienia wadżry - oznaczają cztery przebudzone aktywności, bowiem stan Karmapy zawiera w sobie je wszystkie:
- aktywność uspokajająca
- aktywność pomnażająca
- aktywność magnetyzująca
- aktywność niszcząca
- Ponad wadżrą znajduje się słońce i księżyc – symbolizują one połączenie współczucia i mądrości, czyli ostatecznej i relatywnej bodhicitty, oraz dwie mądrości Buddhy: mądrość widzenia rzeczy takimi, jakie są, oraz mądrość widzenia potencjału rzeczy, który manifestuje się po urzeczywistnieniu Dharmakaji Stanu Buddhy.
- Cztery ściany czworobocznej, kwadratowej podstawy, z której wyrasta klejnotowi skrzyżowana wadżra symbolizują cztery niezmierzoności: miłującą dobroć, radość, współczucie i bezstronność. W ten właśnie sposób Karmapa prowadzi istoty do pełnego Przebudzenia.
- Po bokach znajdują się dwa dłuższe fragmenty, wystające szpicem ponad koronę. Na ich wewnętrznych krawędziach znajdują się złote paski, a na każdym z nich osadzony jest rząd klejnotów. Jest to symbol kolejnych stopni Bodhisattwy, jakie przechodzi się na ścieżce. Karmapa urzeczywistnił je wszystkie.
- Na samy szczycie korony znajduje się klejnotowa ozdoba, która jest symbolem najwyższej mądrości i Panem Mandali nauk wadżrajany. Wyobraża również nienapotykającą przeszkód grę mądrości Buddhy. Ponadto, wspomniana klejnotowi ozdoba, symbolizuje Klejnot Spełniający Życzenia, oznacza to, że osiągnięcie urzeczywistnienia jest jak ów mityczny klejnot, który spełnia wszystkie pragnienia, również to najwznioślejsze: chęć wyzwolenia z samsary wszystkich istot.
- Trzy szpice Korony – środkowy i dwa boczne – świadczą o spontanicznej obecności trzech kaji stanu Buddhy: Dharmakaji, Sambhogakaji, Nirmanakaji.